Skupienie w Codziennej Pracy

Dr Alan Barnard, jeden z najlepszych ekspertów w temacie „podejmowania decyzji„, który jest również CEO „Laboratorium TOC”, mówi, że dziś największym zagrożeniem dla organizacji jest…rozproszenie Lidera/Liderów.

Żyjemy w czasach, gdy natłok informacji jest już normą od wielu lat, każdego dnia jesteśmy bombardowani trylionem spraw, informacji. Dodatkowo, gdy jesteśmy Liderem wyższego poziomu, to wiele osób zabiega o nasz czas, o naszą atencję.

To wszystko powoduje, że jesteśmy narażeni na permanentne rozproszenie , które oczywiście jest ogromnym zagrożeniem, w momencie gdy mamy podjąć ważne, strategiczne decyzje.

Umiejętność wyciszania, odsuwania spraw pilnych od ważnych, odsunięcie szumu informacyjnego i emocjonalnego jest niezbędne, aby zachować koncentrację, uważność – aby dostrzec ważne sytuacje, momenty w życiu organizacji i odpowiednio nimi zarządzać.

Myślenie krytyczne w biznesie, a w szczególności narzędzia krytycznego myślenia, pomagają być właśnie w uważności, zmniejszać ryzyko rozproszenia. Gdy mamy już ten stan koncentracji łatwiej nam będzie zadać odpowiednie pytanie, które może uratować nam miliony złoty lub relacji ludzkich.

Zatrzymaj się i…pomyśl!
To moje hasło związane z myśleniem krytycznym, które zacząłem mówić głośno już ponad 10 lat temu. Jest i jeszcze długo będzie bardzo aktualne i bardzo potrzebne w naszej codziennej pracy.

Zachęcam do takiej postawy 🙂

Zapraszam do szkoleń z myślenia krytycznego – ta kompetencja może uratować Wasz biznes, może go też wprowadzić na tory nieustannego rozwoju 🙂